Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 13:48
Добровеличківський центр дитячої та юнацької творчості
Меню сайту
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія

 

 
   

            Добровеличківський центр дитячо-юнацької творчості (Будинок піонерів) заснований у 1954 році, але під цією назвою зареєстрований у 2001 році.

         1954 рік

   Першим директором була Олена Гаврилівна Фіщенко. Вона започаткувала багато ідей щодо створення гуртків, колективів, заснувала багато традицій, деякі залишились і досі. Гуртківці молодшого віку – жовтенята й піонери – виховувалися на прикладі їхніх дорослих товаришів – комсомольців. Комсомольці в свою чергу виховувались на ідеях ленінізму та патріотів своєї держави.

   Кінець 50-х років видався складним для багатьох мільйонів людей. Це були післявоєнні часи, й цілком зрозуміло, що люди працювали в більшій мірі за власним бажанням, на цілковитому ентузіазмі.

   Про фінансову підтримку ніхто й не мріяв. Але, незважаючи ні на що, Будинок піонерів працював за такими напрямками: природничо-краєзнавчий, туристичний та музичний.

   Для багатьох школярів ідеалом в їх корисних справах був В.Ленін, було почесною справою вступати до лав піонерських організації. Робота піонерів, у свою чергу, була поставлена на високий рівень. Роботу по зарахуванню школярів смт Добровеличківка до піонерських рядів здійснював Будинок піонерів. Тут вони давали обіцянки як жовтенята, потім піонери, також тут їм пов’язували галстуки і тут вони відповідали за свої добрі й погані вчинки.

         60-і роки

   Будинок піонерів продовжує свою роботу, є вже надбання, є бажання з боку вчителів, а ще більше бажання з боку учнів навчатися корисному, дізнатися про цікаве, відкрити нове для себе.

   Діти виховуються на засадах ленінізму, комунізму, патріотизму. З’явилися і випускники, котрі при нагоді відвідують заклад і допомагають йому. І в цей період відкриваються нові гуртки: технічної творчості, а зокрема радіотехнічний гурток та фотогурток. У виникненні цих гуртків заклад зобов’язаний Володимиру Даниловичу Койді.

   Не можна сказати, що працювати стало легше, але частково робота все ж полегшилась. Важливі події, свята, проведені закладом, урочисті лінійки почали фіксувати в альбомах, історію закладу стали висвітлювати у друкованому виданні. Почалось більше концертів на виїзді, більше туристичних походів, виступів на загальних зборах РК ЛКСМУ. Брали участь в парадах, присвячених видатним датам. Діти зустрічалися з учасниками Великої Вітчизняної війни, які розповідали їм про бойові дії, що велися на території нашого району, і взагалі про успіхи у бойових діях наших земляків, про партизанів, про ціну життя і перемоги. Це було гарним прикладом у вихованні патріотів, а також спонукало до добрих вчинків, навчання і праці.

         70-і роки

   Багато проведеної роботи залишилося позаду, а ще більше запланованого. Вихованці закладу беруть участь у будівництві ЗОШ №1 смт Добровеличківка. Їздять по селах району колективи самодіяльності з концертними програмами. І в цей час випускники закладу після отримання освіти повертаються на роботу, один із них Кривонос Володимир Данилович.

   Фотогурток мандрує селами району, проводить заняття з учнями інших шкіл. У керівника В.Д.Койди з’являються здібні учні: Володимир Борисович Бачинський, Сергій Андрєєв, Олександр Худько, які допомагають йому в роботі і навчанні молодших товаришів і дітей по селах. І в цьому гуртку з’являються вихованці: Сергій Миколайович Тищенко, Володимир Володимирович Гудзикевич, які протягом 8 років були почесними гуртківцями. Чималі успіхи мав хор Добровеличківського будинку піонерів, на олімпіаді школярів: діти гарно виконали завдання, за що отримали призи та подяку. Також діти брали участь і в сольній програмі.

   У ці роки розпочав роботу кіно гурток. Діти вчилися знімати кіно, а найбільше знімали краєвиди Добровеличківщини, вчилися демонструвати кіно та обережно ставитися до апаратури, а при необхідності і ремонтувати її. Першими гуртківцями були: Н.Буриріна, В.Гопанов, М.Брунь, П.Онуфрієнко, М.Чайка, А.Карпов, Ж.Врадій.

   Також працював радіогурток, у якому були почесні гуртківці: Г. Лемешук, В.Кривонос. Неодноразово проводилася виставка робіт дитячої технічної творчості.

   Була налагоджена робота по оздоровленню дітей, і з цього приводу гуртківці закладу брали участь майже у всіх змаганнях з фізичної культури і займали призові місця, зокрема з тенісу, існувала команда тенісистів Добровеличківського Будинку піонерів.

   Розпочинає свою роботу історичний гурток під керівництвом І.М.Худька. Діти вивчають історію рідного краю, цікавляться археологічними розкопками, здійснюють пошукові роботи.

         80-і роки

   Директором Будинку піонерів призначається Антоніна Олександрівна Біда, методистом – Валентина Григорівна Чернега. Продовжує плідно працювати фотогурток (керівник – В.Д.Койда), радіотехнічний гурток (керівник – А.Я.Ірха), музичний гурток (керівник – О.В.Літвінова), туристичний гурток, історичний гурток.

   Діти беруть активну участь у будівництві стадіону «Комсомолець» в смт Добровеличківка. Вихованці закладу брали безпосередню участь у відкритті стадіону і були задіяні майже у всіх спортивних змаганнях.

   У цей період гуртки Добровеличківського Будинку піонерів працюють в селищах району, Тишківський та Липнязькій середніх школах. Статистичні дані: всього навчанням у технічному, естетичному, літературному і музичному гуртках охоплено близько 260 учнів.

   Гуртки дають дітям професійні навички. Під час занять вони цікавляться будовою різних механізмів і машин, самостійно майструють ракети, шиють, фотографують, демонструють кінофільми, майстерно декламують вірші, вивчають історію рідного краю, вчаться грати на різних музичних інструментах, танцюють.

   Постійно відвідують і добре навчаються в школах і гуртках: Валерій Думбрава, Світлана Турта, Сергій Бондаренко, Валерій Колесник, Сергій Князєв, Петро Школа, Григорій Перехов, Сергій Чередник, Володимир Артеменко, Ігор Кондаков, Федір Ревчук, Сергій Панасов, Віктор Баранок, Анатолій Погорілов, Віктор Неганов. Вибравши собі заняття до душі, хлопчики та дівчатка набувають навички з тієї чи іншої спеціальності, а згодом стають кваліфікованими робітниками.

   Колишні гуртківці Борис Милов, Анатолій Діордієв – студенти Кіровоградського технікуму механізації сільського господарства, Юрій Янченко – навчається у вузі, Олександр Каменський – курсант військового училища, Григорій Прибора здобуває спеціальність радіотелеграфіста в Кіровоградському ДТСААФ. Уже багато років працює техніком в районному вузлі зв’язку Юрій Головченко – колишній гуртківець радіотехнічного гуртка.

   Навчання у гуртках – справа корисна не тільки для школярів, а також для виробництва, оскільки готує і виховує гідну робітничу зміну.

   Газета «Сільське життя» 1982 р.: «140 дітей колгоспників прийняв у 1982р. Тишківський міжколгоспний піонерський табір відпочинку «Орлятко». За літо школярі добре відпочили, набралися сил, надали допомогу колгоспам у заготівлі сіна та гіллячкового корму, доглядаючи кролів. А під час холодів у лісі збирали лікарські рослини.

   Довідкові дані: у системі трудового виховання значне місце займає і позашкільна робота. Це – цілий ряд заходів і занять, які проводять школи, будинків піонерів, станції юних техніків, натуралістів та ін.

   На базі Будинку піонерів працюють гуртки радіооператорів, автоінспекторів і т.п. Гуртківців навчають висококваліфіковані вчителі, які змістовно і цікаво проводять заняття, виховуючи в учнів інтерес до технічної творчості, розширюють їх уявлення про основи сучасного виробництва, формують стійкий інтерес і любов до професії.

   Цікаві і змістовні заняття захоплюють учнів шкіл. Приємно і радісно бачити, як А.Я.Ірху постійно оточують учні 5-10 класів. Із захопленням діти працюють на радіостанції. Налагоджено зв’язок з 105-ма областями СРСР. Найбільш активними операторами стали О.Плохотінов, С.Самсикін, В.Сіденко.

   Немає сумніву в тому, що робота гуртків стала добрим помічником у вирішенні основних завдань у справі трудового виховання підростаючого покоління».

   Протягом багатьох років вдало працює туристичний гурток, діти ходять у походи (3-5 діб), екскурсії, вивчають природу рідного краю та його етнографію. Найбільш активна пора року – літні канікули. Як тільки позаду залишаються передекзаменаційні хвилювання й настають довгоочікувані літні канікули, гуртківці розгортають дієву підготовку до туристичного походу до рідного краю. І в призначений день учасники із наплічниками вирушили в похід.

   Спогади одного з гуртківців: «Коли ми йшли колгоспними ланами, нас радували багатства рідного краю: масиви колгоспних пшениць, яскраво-зелені плантації цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, захисні лісосмуги. Ми пишалися й колгоспними новобудовами, які гармонійно вплітаються в пейзаж колгоспного села. Від цього вони оновлюються, молодіють.

   Надвечір першого дня ми зробили зупинку коло невеличкої степової річки Сухий Ташлик, поблизу села Нова Одеса. В ній наловили чимало раків, зварили їх і ласували ними коло багаття. Тиха українська літня ніч промайнула швидко.

   Наступного дня ми побували в с.Андріївці, Тишківський сільраді. Тут ми зустрілися з очевидцями Андріївської трагедії, на могилу жертв фашистського терору поклали букети запашних польових квітів».

   Надовго залишаться в пам’яті кожного подорож і відпочинок на річці Синюха, де гуртківці форсували її круті, скелясті береги.

   Похід рідним краєм став етапом до подальших цікавих туристичних подорожей і чудовою формою активного відпочинку. Учасники подорожі глибше познайомилися з ним, його природою і багатством. І знову у районній газеті було зазначено: «Навчання у гуртках – справа корисна. При Добровеличківському районному Будинку піонерів працює 5 технічних, 7 гуртків естетичного та літературного напрямків. Нещодавно відкрито гуртки «Юний автолюбитель» у Липнязькій середній школі (керівник – В.С.Армасар), «Умілі руки» в Олександрійській школі (В.О.Кривенко), фото- і радіотехнічний, юних кіно демонстраторів та шаховий.

   На базі районного Будинку піонерів працюють ляльковий, історико-краєзнавчий, розкрою та пошиття, м’якої іграшки, драматичний, художнього читання та гурток «Умілі руки» (керівники – А.О.Біда, В.Г.Чернега, Т.В.Баліцька, Г.В.Галузинська). Навчанням у них охоплено 220 учнів.

   Гуртківці цікавляться будовою машин та автоматичних приладів, самостійно майструють, шиють, фотографують, демонструють кінофільми, майстерно декламують вірші, вивчають історію рідного краю.

   Одержавши навички з тієї чи іншої спеціальності, гуртківці тепер мріють стати хорошими спеціалістами, застосовувати свої знання там, де це принесе більше користі.

   Щоб досягти мети, хлопчики та дівчатка ще з перших років навчання в школі обрали собі заняття до душі. Це активізує і дисциплінує дітей, допомагає кращому засвоєнню навчальної програми у школі. І, як правило, такі учні добре навчаються і в школі, і в гуртках. Це – Олександр Плохотінов, Віктор Сіденко, Олександр Голубєв, Тетяна Бринько, Вікторія Важова, Валентина Мадебадзе, Олег Яровий, Віктор Баранюк, Сергій Панасов, Олександр Гоманець, Наташа Слюсаренко, Лариса Куліш, Григорій Прибора, Юрій Янченко, Валерій Ганчук, Анатолій Діордієв, Борис Милов.

   Особлива увага приділяється матеріальній базі гуртків. Наприклад, у забезпеченні гуртків необхідними приладами й матеріалами активно допомагають організації і підприємства райцентру – Добровеличківський консервний завод (директор – М.І.Приймак), рай вузол зв’язку (начальник – Л.В.Зима), райпобуткомбінат (директор – Н.О.Куделя) та інші.

   Застаріле обладнання, відходи пиломатеріалів чи інші непридатні до використання на виробництві прилади є майже в кожній організації. Тож прохання до їх керівників – допомогти в зміцненні матеріальної бази гуртків Будинку піонерів. Адже сьогоднішні гуртківці – це майбутні працівники тих же організацій, підприємств, установ, колгоспів. І як вони працюватимуть, з чим приїдуть туди, залежить від нас усіх».

         Кінець 80-х

   Життя Будинку піонерів відзначилося визначною подією туристичного гуртка. Газета «Сільське життя»: «Під шатами «Зеленої брами» у будь-яку пору року ліс чарує своєю красою. І коли б ви не прийшли сюди, він для вас – загадка, непрочитана книга.

   Майже рік тривала підготовка у туристсько-краєзнавчому гуртку районного Будинку піонерів до походу в урочище «Зелена брама», що в Новоархангельському районі. Було прочитано й обговорено хвилюючу книгу Є.Долматовського «Зелена брама», у якій розповідається про безсмертний подвиг радянських воїнів 6 – ї та 12 – ї армії у межиріччі Синюхи та Ятрані. Зібрано дані з довідкової літератури про особливості місцевості, флору та фауну краю, його минуле й сучасне. І ось день, якого з нетерпінням чекали гуртківці. На п’ятиденний похід їхні рюкзаки були заповнені краєзнавчою літературою, фотоапаратурою та туристським спорядженням. Адже на хлопців чекали цікаві зустрічі з ветеранами війни та праці, передовиками полів і ферм. І все це мало знайти своє відображення у похідному щоденнику, щоб на наступних заняттях у гуртку можна було підсумувати зроблене влітку, поділитися з меншими товаришами своїми знахідками.

   Нарешті дісталися берегів Синюхи. Після тривалого походу приємно прохолодитися у її кришталевих водах. Та таку розкіш юні туристи собі надовго не дозволили – адже на них чекало дуже багато роботи. Тож після знайомства з Федорівкою, Ятранню, Покотиловим та Підвисоким вийшов чудовий гербарій.

   Пам’ятною сторінкою в історію походу увійшла зустріч з директором Ятранської школи Іваном Яковичем Скакуном. Від нього хлопці дізналися про бої оточених у серпні 41 – го радянських воїнів з гітлерівськими загарбниками.

    Перед ними з усією повнотою вимальовувалась картина минулих боїв, мужність і героїзм старшого покоління. І може саме тепер у хлопців по – новому зародилось почуття відповідальності за подальшу долю свого народу, за його мирне життя і разом з тим готовність самому стати на охорону її рубежів.

   Похід дав гуртківцям багато чого корисного – за його дні вони здружились, загартувались, пізнали ціну мови і діла. А Микола Пилипенко, Іван Козловський, Андрій Литвин, Дмитро Горбатюк та Олександр Запорожець склали норми ГПО на значок «Турист СРСР». Пам’ятною була мандрівка і для юних краєзнавців Олега Щербатюка та Василя Пивоварова – вони навчалися самостійно готувати смачні страви. Борис Спінов з Миколою Мельником тепер вміють швидко і правильно встановлювати намети.

   Кожен учасник подорожі збагатив свої знання, набув туристичних навичок, що неабияк сприятиме у навчанні та у шкільному житті».

         Початок 90-х років

   Будинок піонерів змінив назву і став Будинком школярів. Директором призначили І.О.Бойка. Це був час становлення України як держави, багато проблем було в галузі освіти, не минули вони і позашкільні заклади. В цей період заклад функціонував тільки завдяки ентузіазму працівників.

         Середина 90 – х років

         У середині 90 – років позашкільним закладом керував молодий, енергійний С. А. Кондєєв.

 

         З 1997 року директором позашкільного закладу стала молода, цікава Олена Миколаївна Троянська.

 
   

З початком її діяльності відбулися кардинальні зміни в кадровому складі – колектив помолодшав, а разом з цим прийшли нові ідеї, які відзначені подяками і грамотами.

Завдяки енергійності нового директора, її наполегливості, поступово покращується матеріальна база, збільшується кількість гуртків, їх різноманітність, що дало змогу залучити до праці та зацікавити більшу кількість учнів. Але, на жаль, через недостатнє фінансування немає змоги на належному рівні вести методичну роботу та розповсюджувати по школах району напрацювання.

        

         2000 – 2002 навчальні роки

         Закладом продовжує керувати Троянська О. М. Виникає багато нових ідей, адже колектив молодий, творчий і має потенціал.

Кондєєва О. М. проводить з дітьми різноманітні конкурси, веселі перерви.

Лисенк О. І.  – керівник хореографічного гуртка, виступає з колективом на сценах району та області, за що, відповідно, отримує похвальні листи, грамоти, а серед них є і грамота облвно.

Бондаренко Т. Л. очолює роботу гуртків декоративно – прикладного напрямку. Роботи її гуртківців неодноразово приймали участь в обласних виставках, отримує подяку від батьків, вчителів, колег та подяку облвно..

Стоян А. М. – керівник туристсько – краєзнавчого та народознавчого гуртків.

Винярська О. В. – керівник технічних гуртків.

Алексєєнко І. В. – керівник вокальних гуртків.

Сологуб В. П. – акомпаніатор.

У 2001 році на базі Будинку школярів розпочав свою роботу районний Парламент дітей, його координатором був Липкан С. Б. Діти вчилися самостійно працювати, створили комітет, обрали голів:

  • З питань інформації – Лавренюк Н.
  • З організаційних питань – Горовець О.
  • Дозвілля – Щербань М.
  • Екології та спорту – Хомін Г.
  • З питань прав захисту дітей – Забобурін О.
  • З питань освіти – Ровна А.

Обрали голову РПД – Склярець О. В такому складі парламент працював рік. Діти планували сесії, вирішували питання, були задоволені новою формою роботи, та своїми успіхами.

У 2002 році куратором РПД стала Винярська О.В. Зробили перевибори і змінився склад голів комісій, відповідно і переобрали голову РПД:

  • Голова РПД – Кулинич  Н.
  • Комісія з питань культури та дозвілля – Станкова Т.
  • Голова комісії з питань інформації – Кулакевич Т.
  • Голова комісії з питань фінансів – Соловчук Т.
  • Голова комісії з питань освіти – Ільїна О.
  • Голова комісії з питань організації -  Джевага А.
  • Голова комісії з питань екології та спорту – Донець А.
  • Голова комісії з питань прав захисту дітей – Глухова І.

Парламент дітей плідно працює, є певні надбання – грамота обласного парламенту дітей. Діти проводили сесії, зльоти парламентарів, де працювали і разом з тим відпочивали, розважалися.

         На початку 2002 – 2003 рр. координатором РПД стала Поліщук Л. В.

        

         У 2001 році – позашкільний заклад «Будинок школярів» змінив свою назву на «Центр дитячої та юнацької творчості». Систематично друкуються статті на різну тематику у районній газеті «Сільське життя».

         Якісні результати роботи гуртків.

         2000 р. Районні конкурси:

  • Подяка РДА за активну участь у проведенні виставки творів народного споживання та декоративно – прикладного мистецтва з нагоди 9 – ї річниці Незалежності України.
  • Клуб «Тінейджер» - подяка РДА за участь у районному конкурсі клубних команд.

Обласні конкурси:

  • Хореографічний колектив «Веселка» кер. Лисенко О. І. – ІІ місце за високу виконавську майстерність на обласному огляді – конкурсі «Весняні ритми».
  • Хореографічний колектив «Веселка» кер. Лисенко О. І. – диплом ІІ ступеня за успішний виступ в обласному турі Всеукраїнського огляду народної творчості, присвяченому 10 – й річниці Незалежності України.

 

2001 рік. Міжнародні конкурси.

  • Короговська Катерина (гурток «Фантазія і творчість» кер. Бондаренко Т. Л.) – подяка за композицію «Квіти в кошику» (бісер) на VІ Міжнародному фестивалі дитячої творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі.
  • Бондаренко Дмитро (гурток «Фантазія і творчість» кер. Бондаренко Т. Л.) – ІІ місце у номінації «Декоративно – прикладне мистецтво» (соломка), композиція «Яйце» на VІ Міжнародному фестивалі дитячої творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі.

Обласні конкурси.

  • РПД – подяка Кіровоградського ОЦДЮТ за активну участь в організації та діяльності ОПД.

2002 рік. Обласні конкурси.

  • Районний парламент дітей – облуо  за активну участь в роботі органів дитячого самоврядування

2003 рік.

Троянська О. М. – директор, молодіжний клуб «Тінейджер».

Винярська О. В. – культорганізатор, декоративно – прикладні гуртки.

Бондаренко Т. Л. – декоративно – прикладні гуртки.

Соловйова С. І. – художньо – естетичні та декоративно – прикладні гуртки.

Хаян В. О. – психологічний гурток.

Думенко Н. В. – хореографічний гурток

Поліщук Л. В. – акомпаніатор, молодіжний клуб «Старшокласник».

У вересні 2003 року створена районна асоціація дитячих організацій Добровеличківщини «Добротворець» (РАДОД «Добротворець»), на чолі з координатором Давиденко О.П.

         На зміну культорганізатора Винярської О. В. прийшла Давиденко О. П.

         У 2008 році Олена Петрівна переведена на методиста Добровеличківського ЦДЮТ, а педагогом – організатором стала молода, завзята Козаченко Т. О., яка і координує РПД.

         З вересня 2009 року Добровеличківський ЦДЮТ очолює Завалко Л. О. З її приходом позашкільний заклад став на новий шлях розвитку, незважаючи на те, що заклад і надалі залишається без власного приміщення.

                    

                    2008-2009 н.р. 41 гурток, 45 груп, 900 вихованців;

                    2009-2010 н.р. 37 гуртків, 42 групи, 900 вихованців;

                    2010-2011 н.р. 37 гуртків, 43 групи, 967 вихованців.

Навально – виховний процес здійснюють 36 педагогів.

До 30 років – 11 %

Від 30 до 45 років – 69 %

Від 45 років – 20 %

За освітою

Середня загальна – 0%

Середня спеціальна – 8 %

Вища – 92 %

За стажем педагогічної роботи

З 0 стажем роботи – 6 %

До 10 років -  16 %

До 20 років – 50%

Більше 20 років – 28 %

За місцем роботи

Основні працівники – 17 %

Сумісники – 83 %

Протягом 2009-2010 навчального року гуртківці та керівники гуртків нашого закладу  брали активну участь у Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах, акціях, чемпіонатах:

-ІV обласний огляд – конкурс роботи позашкільних закладів (Почесна грамота управління освіти і науки облдержадміністрації за кращу організацію виставки декоративно – прикладного мистецтва.) .

- Чемпіонат області зі скелелазіння серед школярів та гуртківців позашкільних навчальних закладів (ІІІ місце - керівник  гуртка Малохатко В. І.).

- Обласний етап Всеукраїнської акції «Ліси для нащадків» (ІІ місце - керівник  гуртка Самойленко  В. Г.).

- Міжнародний фестиваль «Витоки культури».

- Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

-ХV Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі.

- Всеукраїнський фестиваль – конкурс «Молодь обирає здоров’я».

- ХІІ обласний зліт юних туристів – краєзнавців, учасників руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків» (ІІІ місце - керівник  гуртка Малохатко В. І.).

- ХХІІІ Чемпіонат області із спортивного туризму серед школярів та гуртківців позашкільних закладів (V місце - керівник  гуртка Малохатко В. І.).

- Районний конкурс екологічних агітбригад (І місце - керівник  гуртка Самойленко  В. Г.).

- обласні навчально – тренувальні збори з туризму.

- районний фестиваль – конкурс «Молодь обирає здоров’я» (конкурс фотографій та художніх робіт І, ІІ місця -  керівник  гуртка Юферова Л. Л.).

- Всеукраїнська виставка – фестиваль «Обдаровані діти України».

- Обласні змагання зі спортивних походів присвячених 65 – річчю Перемоги у Великій Вітчизняній  війні.

- Обласний зліт – конкурс фотоаматорів та юних відео аматорів (VІІ місце -   керівник  гуртка Юферова Л. Л.).

- Обласний етап Всеукраїнської виставки – конкурсу з декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (І місце -  керівник  гуртка Соловйова С. І.).

- Обласний чемпіонат команд КВК .

- ХV обласні туристські змагання в закритих приміщеннях та ХХІІ обласні змагання зі спортивного орієнтування (ІІІ місце - керівник  гуртка Малохатко В. І.).

- Обласний етап Всеукраїнської акції «Годівничка» (ІІ місця за конкурс малюнків - керівник  гуртка Соловйова С. І.).

- Всеукраїнська акція «Птах року – 2010».

- Районний конкурс «Попелюшка – 2010».

- Обласний етап Всеукраїнської акції «День юного натураліста» (ІІІ місце - керівник  гуртка Непота О. Д.).

- районний конкурс «Інтелектуал» (І місце - керівник  гуртка Бензар І. В.).

- обласний етап інтелектуальних ігор. 

 

Протягом 2010 – 2011 н. р.  вихованці та керівники гуртків позашкільних закладів брали активну участь у Міжнародних,  Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах, акціях, чемпіонатах: 

  • Всеукраїнська виставка – конкурс «Український сувенір» (І місце – Добровеличківський ЦДЮТ, керівник гуртка Магденко С. М., ІІ місце – Добровеличківський ЦДЮТ, керівник гуртка Росул І. Т.)
  • Обласний етап Всеукраїнського конкурсу юнацького відеофільму «В об’єктиві натураліста» номінація «Краща фоторобота» (ІІ місце – Добровеличківський ЦДЮТ, керівник гуртка Непота О. Д.)
  • Районний чемпіонат інтелектуальних ігор «Інтелектуал» (І місце в молодшій віковій категорії, І місце у старшій віковій категорії  – Добровеличківський ЦДЮТ, керівник гуртка Ліщенко Л. А.).
  • Учась в обласних змаганнях серед учнівської молоді з авіамодельного та ракетомодельного спорту, присвячені пам’яті Левка Мацієвича.
  • Обласний етап чемпіонату шкільних команд КВК (4 місце – Добровеличківський ЦДЮТ , керівник гуртка Стоян А. М.).
  • Участь у навчально – тренувальних зборах керівників гуртків туристсько – краєзнавчих гуртків, тренерів районних команд (Малохатко В. І.).
  • Всеукраїнський фестиваль «Червона рута» (2 ІІ місця – Добровеличківський ЦДЮТ, керівник гуртка Завалко Л. О.)
  • Участь у Всеукраїнському навчально – тренувальному зимовому зборі «Бистрець – 2011» (Малохатко В. І.)
  • Участь у обласному чемпіонаті з інтелектуальних ігор серед школярів сезону 2010 – 2011 н. р. (Добровеличківський ЦДЮТ , керівник гуртка Ліщенко Л. А.).
  • Районний конкурс «Маленький українець»  (Добровеличківський ЦДЮТ , керівник гуртка Думенко Н. В.).
  • Участь в обласній виставці – конкурсі науково – технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно» (Добровеличківський ЦДЮТ, Пом ічнянський ЦДЮТ).
  • Обласна виставка – конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (Добровеличківський ЦДЮТ – участь, Пом ічнянський ЦДЮТ – ІІІ місце, керівник гуртка Зеленська О. С.).
  • Участь у районному конкурсі на кращий малюнок «Дитинство без насильства» (Добровеличківський ЦДЮТ, керівник гуртка Цоток І. В.)
  • ІІ етап Всеукраїнської обласної виставки – конкурсу «Знай і люби свій край» декоративно – ужиткового і образотворчого мистецтва.(І місце, керівник гуртка Соловйова С. І., І місце, керівник гуртка Давиденко О. П., ІІ місце, керівник гуртка Росул І. Т. – Добровеличківський ЦДЮТ.  
  • 16 обласні туристичні змагання в закритих приміщеннях та 18 обласні змагання зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді (Особиста першість в групі Ж – 14, керівник гуртка Малохатко В. І. – Добровеличківський ЦДЮТ)
  • Обласні змагання з настільного тенісу серед школярів районів (І місце в особистих змаганнях, керівник гуртка Шинкарук М. Ф. – Добровеличківський ЦДЮТ)
  • Участь в районному конкурсі на кращий малюнок «Дитинство без насильства» (Добровеличківський ЦДЮТ – керівник гуртка Цоток І. В.)
  • Участь в обласних змаганнях з авіамодельного спорту (мікромоделі літаків). (Добровеличківський ЦЮТ – керівник гуртка Леліков В. В.
  • Обласний фестиваль інтелектуальних ігор «І чужому научаємось, і свого не цураємось…», присвяченому 20  річниці Незалежності України (2 ІІ місця, керівник гуртка Ліщенко Л. А., Добровеличківський ЦДЮТ)
  • Участь у «Новоукраїнському колограї», присвяченому 20 річниці Незалежності України. (Добровеличківський ЦДЮТ)
  • Участь у чемпіонаті області зі скелелазіння серед школярів та гуртківців ПНЗ (Добровеличківський ЦДЮТ, керівник гуртка Малохатко В. І.)
  • Участь у Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Назустріч мрії» (Добровеличківський ЦДЮТ, керівник гуртка Завалко Л. О.)
  •  

Протягом 2011 – 2012 н. р.  вихованці та керівники гуртків позашкільних закладів брали активну участь у Міжнародних,  Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах, акціях, чемпіонатах: 

  •  Обласна новорічно – різдвяна виставка «Новорічна композиція» (І місце – Машириченко Ірина, «Сувенір», керівник – Соловйова С. І.)
  • Обласна виставка – конкурс «Український сувенір»

                   (І місце – Давиденко Юрій, «Рукоділля», кер. Давиденко О. П.

                    І місце – Магденко Вадим, «Зроблю сам», кер. Магденко С. М.

                    І місце – Заїченко Олександр, «Юний технік»,  кер. Росул І. Т.

                    ІІІ місце–Ковалюк Тетяна, «Вишиваночка», кер.Ковалюк О. В.

  • Всеукраїнська виставка – конкурс «Український сувенір»

                   (І місце – Магденко Вадим, «Зроблю сам», кер. Магденко С. М.

                    І місце – Заїченко Олександр, «Юний технік»,  кер. Росул І. Т.)

  • Відкритий чемпіонат м. Кіровограда зі спортивного орієнтування «Новорічний спринт – 2011» (ІІ місце у групі Ж – 12, Душкевич Богдана, кер. Алєксандров О.В)
  • Участь в обласному конкурсі на кращий методичний матеріал щодо здорового способу життя «Здорове майбутнє Кіровоградщини» (кер. гуртка Алєксандров О. В.)
  • Обласний етап Всеукраїнської виставки – конкурсу з декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва « Знай і люби свій край»(ІІІ місце  - колективна робота, «Чарівна намистинка», кер. Бондаренко Т. Л.),  

 

  • Участь в обласних туристських змаганнях в закритих приміщеннях в с. Тарасівка Новгородківського району (ІІІ місце на дистанції «Командна смуга перешкод за вибором» (молодша група) кер. Алєксандров О. В.

 ІІІ місце у загальному заліку, кер. Алєксандров О. В.)

  • Обласні змагання серед учнівської молоді з авіамодельного спорту (4 загальне місце, кер. Леліков В.В.)
  • Районний конкурс екологічних агітбригад (І місце – «Екос» кер. Самойленко В. Г.)
  • Участь в обласному конкурсі екологічних агітбригад («Екос» кер. Самойленко В. Г.)
  • Районний конкурс молодих педагогів (ІІ місце – кер. гуртка Александров О. В.)
  • Участь в обласному конкурсі молодих педагогів (кер. гуртка Александров О. В. удостоєний премії І. Г. Ткаченка)
  • Очний тур XVІ Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості присвяченому Всесвітньому Дню Землі.(Дипломом нагороджений гурток «Чарівна ниточка» кер. Ковалюк О. В. переможець заочного конкурсу номінації «Декоративно – ужиткове мистецтво»
  •       Дипломом хореографічний колектив «Веселка» кер. Думенко Н. В., гурток «Сольний спів» кер. Завалко Л. О. переможець заочного конкурсу номінації «Шоу - програми).
  • Диплом І ступеня у творчій майстерні «Євро – 2012 – єднання друзів» вокальному гуртку (кер.Завалко Л. О.) та хореографічному колективу «Веселка» (кер. Думенко Н.В.) в номінації «Шоу – програми» за оригінальне представлення композиції.
  • Обласний зліт учнівських лісництв (ІІ місце - «Екос» кер. Самойленко В. Г. у презентації діяльності лісової галузі європейських країн)
  • Участь в районному конкурсі інтелектуальних ігор «Інтелектуал»  
  • Участь в обласному конкурсі з науково – технічної творчості на кращу методичну розробку  
  • Участь в обласних змаганнях з початкового технічного моделювання  
  • Участь в обласному конкурсі « Наш пошук і творчість тобі, Україно!» в розділі декоративно – ужиткового мистецтва.  

Добровеличківський ЦДЮТ (2014 – 2015 н. р.) – багатопрофільний позашкільний заклад, де навчаються 1130 дітей та підлітків, серед яких 444 гуртківці  – учні сільських шкіл.

Діяльність закладу спрямована на створення виховного простору для дітей та молоді в районі, , стимулювання розвитку природних нахилів та творчих здібностей вихованців.

Добровеличківський ЦДЮТ працює за наступними напрямками:

  • Науково – технічний – 19 груп
  • Еколого – натуралістичний –1 група
  • Туристсько – краєзнавчий -8 груп
  • Фізкультурно – спортивний – 3 групи
  • Художньо – естетичний – 19 груп
  • Соціально – реабілітаційний – 3 групи
  • Гуманітарний – 1 група

Кількість філій при Добровеличківському ЦДЮТ: 17

Кількість педагогів: 42

Кількість гуртків: 46

Загальна кількість дітей: 1130

Кількість груп: 54

Аналіз складу вихованців

Віковий

Молодшого шкільного віку – 40 %

Середнього шкільного віку – 37 %

Старшого шкільного віку – 23 %

Статевий склад вихованців

Хлопці –44 %

Дівчата – 66%

Соціальний склад вихованців

Важковиховувані – 2,2 %

Малозабезпечені – 7,2%

Сироти – 1,6%

Напівсироти –2,8%

Інваліди – 0,7 %

З неповних сімей – 6 %

З багатодітних сімей – 10,4%

Неблагонадійні – 2,4%

Чорнобильці – 0,3 %

ПБП – 0,4%

Диспансерний облік – 1,2 %

Діти, батьки яких знаходяться в зоні АТО – 0.8%

Аналіз складу педагогів

До 30 років – 13 %

Від 30 до 45 років – 47%

Від 45 років – 40 %

За освітою

Середня загальна – 0%

Середня спеціальна – 9 %

 Вища – 91 %

За стажем педагогічної роботи

З 0 стажем роб

Вхід на сайт
Пошук
Годинник
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • КОІППО
  • Відділ освіти, молоді та спорту Добровеличківської РДА
  • РМК відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської РДА

  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz